Facet zostawił mnie dla innej: Co zrobić?

Każdy związek przechodzi wzloty i upadki. To zupełnie normalne. Czasami jednak, gdy w naszej relacji zaczynają przeważać negatywne emocje, może doprowadzić to do rozstania. Jeżeli czytasz ten artykuł, wygląda na to, że taka sytuacja miała właśnie miejsce w Twoim przypadku. Oprócz tego, że się rozstaliście że nie tylko straciłaś swojego partnera, doszło też do tego, że spotyka się z inną kobietą. Na pewno w Twojej głowie kłębi się teraz myśl: facet zostawił mnie dla innej kobiety. Dlaczego? Jak się to stało? W tym artykule postaramy odpowiedzieć na te pytania. Czy istnieje sposób na odzyskanie faceta, gdy ten jest już w związku z inną?

facet zostawił mnie dla innej

Facet zostawił mnie dla innej: przyczyny

Aby w pełni pojąć przyczyny i zrozumienie całego tematu, trzeba zdać sobie sprawę z jednej rzeczy. Jeżeli facet zostawił Ciebie dla innej, oznacza to, że przestał odczuwać szczęście i radosne życie u Twojego boku. Gdy facet zaczyna szukać spełnienia u boku innej kobiety, to jasny sygnał, że w Waszej relacji coś naprawdę przestało grać i nie wyobrażał sobie Waszej wspólnej przyszłości. Chcę, abyś dobrze mnie zrozumiała. Nie chodzi o to, abyś całą winę wzięła na siebie, nie próbuje wybielać tutaj facetów. Po prostu nawet takie sytuacje mają swoje przyczyny i jeśli chcesz go odzyskać z powrotem, powinnaś to zrozumieć.

Inną opcją może być też tak zwany związek na pocieszenie. Będąc w gniewie i smutku po rozstaniu, poszukujemy odskoczni i wchodzimy w nowy związek. Choć z początku wszystko wydaje się piękne, wchodzenie w taki związek świeżo po rozstaniu ma raczej małe szanse na przetrwanie.


Jak odzyskać faceta

Kompletna strategia, która pomoże Ci odzyskać byłego faceta. Instrukcja krok po kroku. Wiedza poparta latami doświadczeń autorki.

Co robić, gdy związek się zakończył?

Nie porównuj się z nową partnerką ex

Absolutnie najgorszą rzeczą, którą możesz teraz zrobić to porównywanie się do nowej kobiety Twojego faceta. Na pewno trudno Ci będzie się od tego powstrzymać. To naturalny odruch. W tej chwili powinnaś skupić się jedynie na sobie, bo porównywanie się do innych zawsze jest złym pomysłem i spowoduje więcej szkód niż pożytku. Ty i twój były dzielicie ze sobą wiele doświadczeń, więc nawet jeśli teraz może być z kimś nowym, powinnaś o tym pamiętać.

Nie idealizuj byłego

Zakończenie związku przez jedną ze stron (w tym wypadku przez faceta, ktory znalazł sobie inną) jest jedną z tych rzeczy, z którymi bardzo ciężko sobie poradzić. Traktujemy to jako osobistą porażkę, bardzo często wątpiąć w siebie i zadając sobie pytania, kogo to wina. W takich sytuacjach, całą winą obarczamy siebie, a byłego, pomimo tego co zrobił odruchowo idealizujemy. To złe podejście. Pamiętać trzeba o tym, że związek to relacja dwojga osób i całej winy za to co się stąło z pewności nie ponosisz tylko Ty!

para

Zapanuj nad emocjami

Nasze myśli potrafią czasami potrafią być naszymi wielkimi sprzymierzeńcami. Z drugiej strony – są sytuacje, że płatają nam figle wpedzając nas wręcz na granice obłędu. Na pewno zastanawiasz się teraz – dlaczego ją wybrał? W czym jest lepsza od Ciebie? Może spotykają się już od dawna? Na te pytania nie będziesz w najbliższym czasie mogła odpowiedzieć. Nawet gdyby Ci sie udało – nic by to nie zmieniło. To, co możesz zrobić to spróbować kontrolować swoje emocje, zanim one całkowicie zaczną kontrolować Ciebie. Ostatnią rzeczą, która przecież chcesz to aby były partner zobaczył Cie w takim stanie, rzucającą oskarżeniami i wszędzie wietrzącą spisek.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: NIEODWZAJEMNIONA MIŁOŚĆ

para

Facet zostawił mnie dla innej: Jak go odzyskać?

Kiedy zostawia cię dla kogoś innego, twoim głównym celem jest przywrócenie dobrego samopoczucia i poczucia własnej wartości. Otrzymałeś spory cios i to normalne, że przez jakiś czas odczuwasz efekty. Zajmij się rzeczami, które Tobie zawsze sprawiały radość i frajdę. Często popełnianym błędęm jest walka o byłego faceta z jego obecną partnerką.

Kiedy próbujesz odbić swojego byłego jego nowej dziewczynie, możesz stracić bezpowrotnie szansę na jego odzyskanie. Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że im bardziej skupiasz się na natymichastowym “odbiciu” ex tym bardziej ich do siebie zbliżasz. Znam wiele kobiet, które próbowały to zrobić i w większości przypadków kończyło się to niepowodzeniem. Zamiast więc myśleć o byłym i jego partnerce i zastanawiać się: „Zostawił mnie dla niej, kiedy z nią zerwie?!” powinnaś skupić się głównie na sobie.

Nie możesz więcej być zdesperowaną kobietą, która będzie go błagać o powrót. Musisz stać się pewną siebie dziewczyną, energiczną i stawiajacą swoje samopoczucie jako priorytet. Pamiętaj, że ludzie mają tendencję do pragnienia tego, czego nie mogą mieć, więc jeśli uda Ci się to osiągnąć i postawić na pierwszym miejscu własne dobro, szanse na to, że Twój były spróbuje ponownie zbliżyć się do Ciebie, będą bardzo wysokie.

Nie pozwól, by Twój były uznał Cię, ze wszystko już o Tobie wie i niczym go nie zaskoczysz. Ponieważ mamy tendencję do przeceniania tego, co straciliśmy, i tego, czego jeszcze nie posiadamy, skup się na pokazaniu swojemu byłemu, że masz wszystko, co najlepsze, udowodniając mu, że podjął fatalną decyzję, pozwalając Ci odejść.

Celem jest zasianie w jego umyśle ziarna wątpliwości poprzez pokazanie mu, że jego życie znacznie by się poprawiło, gdyby miał u swego boku kogoś takiego jak Ty. Im więcej pracy nad swoją osobą wykonasz, tym większa szansa, że on to zauważy i udowodnisz mu, że jego życie jest o wiele gorsze bez Ciebie.

Dodaj komentarz