Jak zachowuje się mąż który nie kocha

Coraz trudniej jest czuć się kochanym w świecie, w którym dużą część życia przejęły media społecznościowe, praca i inne zobowiązania. Jest jeszcze trudniej, gdy czujesz, że twój partner już cię nie kocha. Niezależnie od tego, czy jesteś w nowym związku, czy spotykasz się od jakiegoś czasu, zrozumiałe jest, że kiedy uczucia zaczynają się zmieniać, niektórzy z nas wpadają w panikę. W tym artykule poznasz odpowiedź na pytanie – jak zachowuje się mąż, który nie kocha. Jakie są najważniejsze sygnały świadczące o tym oraz co powinnaś zrobić, gdy takie oznaki zauważysz.

Jak objawia się zachowanie męża, który cię nie kocha. Najważniejsze sygnały

To pytanie zadaje sobie wiele żon. Ważne jest, aby zrozumieć zachowanie męża, który cię nie kocha, aby wiedzieć, jak zareagować. Przechodząc zatem do sedna problemu, jak zachowuje się mąż, który nie kocha? Oto najczęstsze sygnały:

Nie dba o twoje potrzeby

Kiedy mężczyzna naprawdę kocha swoją żonę, upewni się, że ma wszystko, czego potrzebuje w życiu. Zaopiekuje się jej potrzebami i upewni się ona jest szczęśliwa. Upewni się również, że nie jest sama i ma przyjaciół.

Zaczyna mówić o innych kobietach

Kiedy mężczyzna naprawdę kocha swoją żonę, zawsze będzie mówił o niej dobre rzeczy i nigdy nie wspomina swojego byłego ani żadnego z ich przeszłych związków. Jeśli często mówi o innych kobietach i nie dba o ciebie, to prawdopodobnie nie kocha cię tak bardzo, jak myślisz

Nie prawi Ci komplementów

Mężczyzna, który naprawdę kocha swoją żonę, zawsze będzie ją komplementował, gdy on ją widzi, a czasem nawet kiedy nie. Jeśli mężczyzna nie daje ci żadnych komplementów, to nie dlatego, że jest wredny lub niegrzeczny, to po prostu oznacza, że nie jest w tobie zakochany.

Nie rozmiesza Cię

Kiedy mężczyzna kocha swoją żonę, zawsze będzie tam, aby ją rozśmieszyć i wywołać uśmiech na jej twarzy Zdolność mężczyzny do rozśmieszania żony jest oznaką miłości. Pokazuje, że zależy mu na jej szczęściu i chce być przy niej, gdy czuje się źle.

Nie jest zaangażowany

Jeżeli Wasze życie w sferze seksualnej, intymnej uległo zmianie, może to być znak, że facet przestał Cię kochac. Jeżeli uprawiacie seks znacznie rzadzej, lub wcale, jest to powód do zmartwienia.

Nie tęskni za Tobą

Jeżeli wykazuje dużą obojętność i po prostu za Tobą nie tęskni po dłuższej nieobecności to jasny znak, że stracił zainteresowanie Twoją osobą.


Jak odzyskać faceta

Kompletna strategia, która pomoże Ci odzyskać byłego faceta. Instrukcja krok po kroku. Wiedza poparta latami doświadczeń autorki.

Unika kontaktu

Osoba, która cię nie kocha, będzie starała się unikać przebywania z tobą tak bardzo, jak to możliwe i nie będzie dbać o to, co dzieje się w twoim życiu. Nie będą też chcieli spędzać z tobą czasu ani robić niczego, co wiąże się z spędzaniem czasu z Tobą. Mogą być również oschli, nieobecni duchowo i pozbawieni emocji, gdy są z tobą. Osoba, która cię kocha, dołoży wszelkich starań, aby być z Tobą jak najwięcej. Postarają się również nadążyć za tym, co dzieje się w Twoim życiu, nawet jeśli uważają, że to nie ich sprawa.

Co zrobić, jeśli mój mąż już mnie nie kocha?

Gdy wiesz już, jak zachowuje się maż który nie kocha i zauważasz, że twój współmałżonek nie okazuje żadnych oznak uczucia lub miłości, być może nadszedł czas, aby zrobić krok w tył i dowiedzieć się, co się dzieje. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie mogą przestać kochać swoich partnerów i ważne jest, aby dowiedzieć się, który z nich wpływa na Twój związek. Możesz zadać sobie następujące pytania:

Co sprawia, że czuję się niekochana?

Czy mogę zrobić coś, żeby znów było jak dawniej?

Co się dzieje w moim życiu, co mogło spowodować tę zmianę w uczuciach?

Znalezienie odpowiedzi na powyższe pytania powinno pomóc Ci zadecydować co w takiej sytuacji powinnaś zrobić. Czy spróbować zawalczyć o swoją miłość, przywrócić zaangażowanie i dać jeszcze jedną szanse? Czy zaakceptować fakt, że przestaliście się kochać i pójść dalej ze swoim życiem. Moim zdaniem warto spróbować najpierw naprawić to, co się zepsuło, aniżeli odrazu porzucać wszelkie nadzieje i zaakceptować fakt rozstania. Dzieli Was przecież głęboka, wspólna i długa relacja.

Jak ocalić małżeństwo?

Jeżeli zdecydujesz się zawalczyć o małżeństwo, skup się na podstawach, które pomogą Ci przywrócić dawną miłość

Bądź bardziej świadomy ich potrzeb i pragnień drugiej strony. Komunikacja to podstawa udanego związku, a świadome i precyzyjne komunikowanie swoich potrzeb i pragnień nie będzie pozostawiało wielu rzeczy w sferze domysłów.

Pozbądź się wszelkich negatywnych uczuć wobec współmałżonka. Jeśli żywisz wobec nich złość lub urazę, nie będzie łatwo ocalić swoje małżeństwo. Być może będzie to bardzo ciężkie dla Ciebie do zrealizowania, jest jednak konieczne.

Powinnaś także spróbować i upewnić się, że dbasz o siebie. Nie możesz opiekować się kimś innym, jeśli najpierw nie zadbasz o siebie. Oznacza to dobre odżywianie i dużo snu. Oznacza to również wychodzenie z przyjaciółmi i wykonywanie czynności, które sprawiają, że jesteś szczęśliwa.

Gdy sprawy zaszły za daleko i trudno jest Wam się porozumieć, udajcie się do specjalisty po pomoc. Osoba, która profesjonalnie zajmuje się ratowaniem małżeństw pozwoli Wam inaczej spojrzeć na sprawę i wspólnie podjąć walke o lepsza relacje.

Dodaj komentarz