Jak odzyskać byłego faceta za pomocą mediów społeczniościowych?

Żyjemy obecnie w czasach, w których dostep do mediów społeczniościowych stał się powszechny i dostępny na wyciągniecie ręki. Z Facebooka i innych sociali możesz skorzystać w ciągu kilku sekund, po prostu wyciągając telefon z kieszeni.

Powstaje zatem potrzeba i zaraz pytanie – Jak możesz użyć mediów społecznościowych, aby zbliżyć się do swojego ex?

I dalej, co za tym idzie – Jak te media mogą Ci finalnie pomóc w odzyskaniu byłego partnera?

W tym artykule pochyle się nad tymi pytaniami i rozwieje wszelkie wątpliwości w tym temacie.

Ale najpierw …

Na pewno znasz takie powiedzenie: „Każdy kij ma dwa końce”. Media społecznościowe używane we właściwy sposób mogą być Twoim sprzymierzeńcem, jeśli chcesz odzyskać byłego chłopaka. Z drugiej jednak strony, jeśli będziesz używać ich w sposób niewłaściwy, Twoje szanse mogą zmaleć.

Dlatego na samym początku opowiem Ci jakich rzeczy powinnaś absolutnie NIE robić na swoich mediach społecznościowych.

  1. Nie zmieniaj statusu na social mediach.

To bardzo istotny krok, który może wywołać lawinę niepotrzebnych zdarzeń.

Zmieniając status z „W związku” na „Wolny” lub „To skomplikowane” w publiczny sposób dajesz innym szanse na komentowanie, plotkowanie i niepotrzebne zamieszanie. Nie musisz ogłaszać tego wydarzenia całemu światu, prawda? Najlepiej będzie po prostu ukryć Twój status związku na jakiś czas, póki nie uda Ci się go odzyskać. To najlepsze rozwiązanie, bez dramy, krzyku i niepotrzebnych komentarzy.

  • Nie wstawiaj smutnych rzeczy, smutnych cytatów i tak dalej

Hej, wiem, że możesz być teraz przygnębiona i smutna i czujesz potrzebę uzewnętrznienia tego poprzez media społecznościowe.

Być może myślisz nawet, że jeśli Twój ex to zobaczy to wzbudzisz w nim poczucie winy i sam zainicjuje kontakt?

Niestety, z mojego doświadczenia wynika, że szybciej zadzieje się coś dokładnie odwrotnego.

Tak, Twojemu byłemu może być smutno z Twojego powodu, ale takie zachowanie nie wzbudzi w nim chęci powrotu do siebie.

  • Nie wstawiaj negatywnych rzeczy o swoim byłym

Chcesz odzyskać swojego byłego faceta? Pokaż dojrzałość i siłę! Pomiń zazdrosne posty w mediach społecznościowych:

„Oh, jak dobrze, że już po wszystkim” „W końcu jestem wolna!!”

 One tylko oddalają Twojego byłego. Twój były wcale nie będzie o Ciebie zazdrosny, a może jeszcze bardziej się do Ciebie zdystansować.

Zamiast tego zastanów się, co poszło nie tak i jaki był w tym Twój udział.

Zastanów się, w jaki sposób komunikowałeś się i podejmowałeś wysiłki w związku. Zadaj sobie pytanie, co mogłaś zrobić inaczej? Więcej czasu razem? Romantyczne niespodzianki? Miłosne słowa każdego ranka?

O wiele lepiej jest przestać obwiniać swojego byłego (nawet jeśli zostawił cię dla kogoś nowego) i zacząć szukać przyczyny problemu.

Następnie pomyśl jak temu zapobiec i dopiero wtedy zajmij się jego odzyskiwaniem.

  • Nie stalkuj swojego byłego faceta

Jeśli obsesyjnie sprawdzasz aktualizacje statusu swojego byłego co pięć minut, monitorujesz jego aktywność na messengerze lub sprawdzasz czy dodał jakieś nowe kobiety do znajomych,  ryzykujesz, że jeszcze bardziej go od siebie odsuniesz.

Takie obsesyjne zachowanie rodzi paranoję, powodując nadmierne zastanawianie się nad rozstaniem i szukanie usprawiedliwień.

W miarę jak stajesz się zdesperowana, możesz wysyłać mu wiadomości prosząc o wyjaśnienie przyczyn rozstania, a jak wiadomo pisanie pod wpływem emocji nie jest zalecane. To wszystko tylko wywiera na niego presję i sprawia, że chce cię unikać. Taka presja może zagrozić szansom na pojednanie.

Zamiast tego ważne jest, aby skupić się na uspokojeniu umysłu i unikaniu tych zachowań, aby zwiększyć swoje szanse na powrót do siebie.

  • Nie komentuj i nie lajkuj jego postów

Kiedy próbujesz odzyskać byłego, podstawową rzeczą jest zmiana jego negatywnego nastawienia do Ciebie. Rozstania zazwyczaj kończą się kłótniami, żalem i gniewem. Jeśli postanowisz ciągle mu o tym przypominać, poprzez lajkowanie, komentowanie jego postów możesz być pewna, że tylko utwierdzisz go w przekonaniu, że dobrze postąpił.

Przez jakiś czas powinnaś „zejść z radaru” aby te negatywne emocje opadły.

Okej, mamy ten etap za sobą. Wiesz już doskonale, czego unikać, czego NIE robić na mediach społecznościowych.

Przejdźmy zatem do bardziej entuzjastycznych rzeczy.

Jak używać social medi, jeśli chcesz odzyskać swojego faceta?

  1. Dokonaj zmiany i pochwal się nią

Ulepsz swoje zdjęcie profilowe, aby odzwierciedlało Twoje atrakcyjne, pewne siebie ja. Regularne wizyty na siłowni mogą pomóc zrzucić zbędne kilogramy, poprawiając zarówno kondycję, jak i nastrój. Odświeżona fryzura i nowy strój mogą podkreślić twoją seksowność.

  • Spędzaj czas z przyjaciółmi i podróżuj

Rób i publikuj liczne zdjęcia, aby pokazać, że dobrze się rozwijasz i nadal jesteś osobą, w której Twój były się zakochał. Te zdjęcia mogą przywołać miłe wspomnienia i sprawić, że twój były zatęskni za dobrymi czasami, które dzieliliście.

  • Poznawaj nowych ludzi i wychodź na mini randki

„Randki? Przecież ja chcę odzyskać swojego ex” pomyślała pewnie większość czytelniczek. Tak, dalej chcesz go odzyskać, ale randkowanie może być bardzo istotne w całym procesie.

Chodzi o to, abyś publikowała liczne zdjęcia, na których dobrze się bawisz, w tym zdjęcia z randkami. Może to wywołać zdrową zazdrość, która może pomóc w ożywieniu związku.

Ale, uwaga! Bądź tutaj subtelna, nie wstawiaj bezpośrednio zdjęć z innym facetami, zachowaj dozę tajemniczości. Pozwól swojemu ex poczuć się niepewnie i skłonić do bycia lekko zazdrosnym.

Pamiętaj, że zazdrość jest silną emocją zarówno dla facetów, jak i kobiet i może skłonić twojego byłego do skontaktowania się z tobą wkrótce.

Jeśli tak się stanie, bądź w pełni przygotowana na rozmowę, upewniając się, że nie wyjdziesz na potrzebującą lub zdesperowaną.

  • Udostępniaj pozytywne rzeczy

Nawet jeśli czujesz się okropnie i naprawdę tęsknisz za swoim byłym, unikaj dzielenia się tymi negatywnymi emocjami ze światem. Zachowaj je dla siebie, ponieważ nikt nie uważa negatywności za atrakcyjną. Zachowanie pozytywnego nastawienia w miejscach publicznych sprawi, że będziesz bardziej atrakcyjna i przystępna.

  • Poświęcaj więcej czasu sobie

Kiedy byłaś w związku, koncentrowałaś swoje życie głównie wokół partnera i zaniedbywałaś swoje pasje.

 Teraz nadszedł czas, aby skupić się na sobie i ożywić te zainteresowania. Udostępniaj zdjęcia lub aktualizacje statusu na temat swoich działań. Zobaczenie tego może przypomnieć byłemu o osobie, do której pierwotnie czuł pociąg.

Jak odzyskać byłego faceta za pomocą mediów społeczniościowych? Podsumowanie

Jak widzisz, korzystanie z mediów społeczniościowych może mieć różne rezultaty. Istotną kwestią jest to, aby nie popełniać błędów, by nie zdystansować sie jeszcze bardziej od swojego ex. Mimo wszystko skupienie się na sobie przyniesie Ci o wiele lepsze efekty – i nie chodzi tutaj tylko o wyłącznie o Twojego ex, tylko co jeszcze ważniejsze o Ciebie samą.

Dodaj komentarz