Błędy po rozstaniu – jak je naprawić?

Błędy … kto z nas ich nie popełnia? A błędy po rozstaniu? Tutaj nie jest inaczej. Nikt nie jest idealny, a gdy mówimy o rozstaniu to dodatkowo mówimy o ogromnych emocjach, które nami targają.

Czujemy się bezsilni, wydaje nam się, że nasze życie rozpadło się na milion małych kawałków.

W takiej sytuacji nie jest trudno o popełnienie błędów, które zamiast pomóc nam odzyskać ex tylko utrudniają całą sprawę.

Zdaje sobie sprawę z tego i rozumiem, dlaczego popełniasz te błędy. Jesteś zdezorientowana, naprawdę chcesz odzyskać swojego byłego chłopaka i przez to popełniasz te wszystkie błędy. To wszystko jest normalne, natomiast musisz wiedzieć o jednej ważnej rzeczy.

Im dłużej ten stan rzeczy trwa, czyli im więcej błędów popełniasz tym mniejsze będziesz miała szanse na jego odzyskanie. Dlatego moje zdanie na ten temat jest takie – nie powinnaś już wściekać się na siebie za to co dotychczas zrobiłaś. To jest już przeszłość. Najważniejsze, to przestać powielać te błędy i zabrać się za ich naprawę.

I taki jest właśnie cel tego artykułu. Nie tylko opowiem Ci o błędach po rozstaniu, które najczęściej popełniamy, ale postaram się również napisać, w jaki sposób go naprawić. A to wszystko po to, aby dać sobie jak największe szanse, na jego odzyskanie.

Błędy po rozstaniu – #1 – Błaganie o powrót byłego chłopaka

Mężczyzni pragną tego, czego nie mogą mieć. To właśnie wtedy zastanawiają się, dlaczego tak się dzieje, powstaje aura tajemniczości i niedostępności, która przyciąga ludzi do siebie.

Czy facet, który prosiłby się o związek z Tobą, próbował przekupić Cię drogimi prezentami byłby dla Ciebie atrakcyjny?

Jeśli będziesz błagać o powrót swojego byłego chłopaka, prawdopodobnie go nie odzyskasz. To po prostu nie jest dobry moment na wszelkie próby przekupienia go, na zapewnienia, że tym razem będzie inaczej i tak dalej.

Właściwie, znam jeden przypadek,  gdzie przepraszanie i proszenie o jeszcze jedną szansę po rozstaniu może mieć zastosowanie. Wtedy może to być nie tylko pomocne, ale czasami i konieczne – mówimy tutaj o przypadkach zdrady. W takich przypadkach cały proces może trwać bardzo długo i może wymagać wielu rozmów i przeprosin.

Jakie jest rozwiązanie na błaganie o powrót do siebie?

Najszybszym rozwiązaniem jest po prostu zaprzestanie rozmów na ten temat. Nie proś, nie błagaj, jest to bardzo nieatrakcyjne i niepomocne w odzyskaniu ex. Zamiast tego powinnaś skupić się na pozbyciu obrazu  zdesperowanej dziewczyny poprzez wdrożenie zasady braku kontaktu.

Błąd numer 2. Spanie z byłym chłopakiem

Chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się dobrym „haczykiem”, osobiście uważam, że to zły pomysł.

Wiele kobiet myśli w ten sposób:

„Och, jak będziemy spać ze sobą, to na pewno będzie chciał wrócić do siebie”

Problem jednak w tym, że byliście już w związku jakiś czas, a mimo to się rozstaliście.

A sypianie z ex zanim tak naprawdę wrócicie do siebie, może spowodować kilka problemów.

Po pierwsze to z pewnością może utrudnić Ci uleczenie się po rozstaniu. Odzyskanie faceta nie zawsze jest możliwe i czasami trzeba się z tym liczyć, a gdy dodatkowo sypiasz z ex będziesz miała o wiele więcej problemów z poradzeniem sobie z jego utratą.

Po drugie, sypianie z ex komplikuje jego odzyskanie. Tak naprawdę wszystko co będziesz robić i wszystko to co on będzie robił i mówił w stosunku do Ciebie będzie zawierało nutę niepewności. Będziesz zastanawiała się czy mówi to szczerze, czy dlatego, że chce zaciągnąć Cię do łóżka.

I teraz spójrz na tą sytuacje z innej perspektywy. Rozstaliście się i każdy idzie swoją drogą. Jednocześnie, pomimo tego, że jesteście singlami sypiacie ze sobą, więc zaspokajacie potrzebę bliskości. Taka sytuacja może po prostu być Twojemu ex na rękę. To klasyczny przypadek „Przyjaciół z korzyściami”. Może ciągnąć się w nieskończoność i ciężko będzie Ci skłonić go do powrotu do siebie.

Jak naprawić tą sytuacje?

Po pierwsze, dla osób które to czytają, ale jeszcze nie popełniły tego błędu – receptą jest nie spanie z ex po rozstaniu.

Natomiast, jeśli zdarzyło Ci się już kilka razy przespać z byłym po rozstaniu, to powinnaś tego zaprzestać. Tak, wiem, że będzie to cholernie trudne i będzie wymagało dużej dyscypliny i silnej woli.

Ale wiesz co? Dopiero wtedy będziesz w stanie realnie stwierdzić, czy Twój ex jest zainteresowany powrotem do Ciebie, czy tylko zależy mu na seksie z Tobą, a nie interesują go Twoje uczucia. Pomyśl o tym w ten sposób.

Najlepiej, jeśli w takim przypadku zastosujesz okres ciszy pomiędzy Wami, aby tego dokonać.

Błąd numer 3. Bycie „szaloną byłą dziewczyną”

błędy po rozstaniu

Po rozstaniu targają nami wielkie emocje. Często w przypływie tych emocji robimy rzeczy, których normalnie byśmy nie zrobili.

Mówię tutaj o wszelkich przypadkach bycia zbyt nachalnym w stosunku do swojego ex. Tak, to chyba najczęściej popełniany jeśli mówimy o błędach po rozstaniu. Nieświadomie „zamęczamy” swojego ex telefonami, smsami, czy nawet odwiedzinami w domu. Czy nie przypomina to troszkę stalkingu? Zacznę od wymienienia wszystkich rzeczy, które Ci szkodzą, a następnie wyjaśnię co zrobić, aby naprawić te błędy.

Wiadomości tekstowe

W przypadku wiadomości tekstowych może to objawiać się praktycznie prowadzeniem monologu w stylu:

Rozumiesz, co mam na myśli?

Miliony wiadomości pozostawianych bez odpowiedzi, albo bardzo zdawkowych odpowiedzi z jego strony. Ty angażujesz się w to za bardzo, a on wręcz przeciwnie.

Co robić?

Przede wszystkim, ograniczyć ilość wysyłanych wiadomości – tak, aby nie prowadzić monologu. Natomiast, przede wszystkim polecam wdrożenie zasady braku kontaktu – po to, abyś mogła nabrać do całej sprawy dystansu i zapanować nad emocjami. Dopiero potem ponów kontakt, zaczynając od wiadomości tekstowych.

Poza tym, podczas prowadzenia wiadomości tekstowych idealnie byłoby, by Twój ex był zaangażowany w tą konwersację w takim samym stopniu, co Ty.

Rozmowy telefoniczne

Nierzadko bycie nachalnym w połączeniach telefonicznych wynika z tego pierwszego czynnika, czyli z wiadomości tekstowych.

Schemat może wyglądać tak, że gdy Twój ex nie odpowiada na Twoje wiadomości tekstowe, zaczynasz rundę drugą i zaczynasz go namiętnie obdzwaniać. Nie odbiera, więc finalnie wykonujesz 10 połączeń.

Efekt? Utwierdzasz go w przekonaniu, że dobrze zrobił kończąc z Tobą znajomość.

W taki momencie on może pomyśleć o Tobie w różnych, negatywnych kategoriach.

Zdesperowana

Nieatrakcyjna

A to zdecydowanie nie są cechy osoby, która będzie w stanie odzyskać swojego ex

Rozwiązanie?

Najprostsze – ograniczyć ilość wykonywanych połączeń. Tak, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Dlatego polecam zniknąć z jego radaru na jakiś czas (na przykład 30 dni) aby dać sobie  czas na naprawę tych błędów.

Odwiedzanie jego miejsca zamieszkania

Dotarliśmy do ostatniej rzeczy, które może sprawić, że w jego oczach będziesz tą „szaloną dziewczyną”. Niezapowiedziane wizyty. Najczęściej w jego mieszkaniu, ale zdarzają się też „przypadkowe” spotkania na mieście czy w restauracji (oczywiście nie były przypadkowe)

Cóż, nie będę owijać w bawełnę – z pośród tych trzech wymienionych rzeczy  – smsów, połączeń, to właśnie niezapowiedziane wizyty i proszenie o powrót do siebie mogą mieć najbardziej negatywny wpływ na Waszą relację.

Rozwiązanie na niezapowiedziane wizyty?

Wdrożyć zasadę braku kontaktu, a dopiero po jego zakończeniu zacząć od wiadomości tekstowych, które są mało inwazyjne i pozwalają zastanowić się nad odpowiedzią. Dzięki temu nie dajesz się ponieść silnym emocjom, które targają Tobą po rozstaniu.

Cały schemat kontaktu z ex po rozstaniu znajdziesz w moim poradniku Jak odzyskać byłego faceta.

Błędy po rozstaniu – nr 4. Wdawanie się w kłótnie i obarczanie się winą

Kiedy targają nami silne emocje, możemy wypowiedzieć słowa, które będą nas dużo kosztować. Właściwie, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że im bardziej zależy nam na danej osobie, tym emocje będą jeszcze większe i tym łatwiej powiedzieć coś, czego będzie się żałowało. To naturalne.

Sama wielokrotnie przechodziłam przez wiele kłótni i nie znam żadnej pary czy małżeństwa, które kłótni nigdy nie doświadczyło.

Ale .. odzyskanie ex to na tyle delikatny temat, że powinnaś postarać się unikać kłótni za wszelką cenę.

Naprawdę, niektóre rzeczy naprawdę ciężko odkręcić.

Co robić, jeśli już doszło do kłótni?

Nie lubię używać tego powiedzenia, ale niech będzie – „Czas leczy rany”.  Myślę, że w tym przypadku sprawdzi się jeszcze jeden raz. Czyli (niespodzianka) wdrożenie zasady braku kontaktu pozwoli Wam ochłonąć i zaleczyć powstałe rany.

Błąd nr 5. Nie trzymanie się planu

Zaraz, zaraz … jakiego planu? Widzisz, żeby mieć jak największe szanse na odzyskania swojego faceta powinnaś mieć przygotowany plan działania, którego będziesz się trzymać. Zobacz, w tym artykule wymieniłam najczęściej popełniane błędy po rozstaniu. Nie popełnianie ich też jest jakimś planem, prawda?

Pisałam też o zastosowaniu zasady braku kontaktu przez określoną liczę dni, aby okiełznać swoje emocje i naprawić błędy. Posiadanie planu działania i trzymanie się go, minimalizuje szanse na to, że Twoje silne emocje przejmą kontrolę nad sytuacją i znowu popełnisz te same błędy. A pamiętasz, że im więcej i dłużej je popełniasz, to tym bardziej on się od Ciebie oddala?

Możesz przeczytać moje inne artykuły w których piszę między innymi o zasadzie braku kontaktu czy o odzyskaniu byłego z powrotem. Możesz też wybrać drogę na skróty i zacząć działać od razu, czytając mój poradnik o odzyskaniu ex – znajdziesz go tutaj.

Dodaj komentarz