Jak odzyskać byłego faceta, jeśli nie chce ze mną rozmawiać?

Sam temat odzyskania byłego faceta na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowany. Sprawa może wyglądać na jeszcze trudniejszą, gdy rozstaliście się, próbowałaś przegadać z nim ten temat, ale okazało się, że on nie chce z Tobą w ogóle rozmawiać.

W takich sytuacjach nierzadko wydaje nam się, że to już naprawdę koniec. Nie ma już ratunku, no bo w jaki sposób sprawić, aby były facet zechciał się do nas odzywać? W tym artykule porozmawiamy na ten temat, postaram się odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania.

Dlaczego mój ex nie chce ze mną rozmawiać?

Jak odzyskać byłego faceta, gdy nie chce ze mną rozmawiać?

Jak sprawić, aby znów chciał ze mną rozmawiać?

Przeczytaj artykuł do końca, a poznasz odpowiedzi na powyższe pytania.

Zaczynajmy!

Powody, przez które Twój ex nie chce z Toba rozmawiać.

Nie ma nic gorszego niż były, który nie chce z tobą rozmawiać, kiedy naprawdę chcesz go odzyskać. To naprawdę przygnębiające uczucie, które może sprawić, że stracimy całą nadzieje.

Jakie są zatem przyczyny takiego stanu rzeczy?

Istnieją dwa główne powody, dla których były może odmówić rozmowy z tobą:

Cierpią po rozstaniu

Możesz teraz pomyśleć sobie – Ale jak to? Przecież to on ze mną zerwał, dlaczego więc ma nie odzywać się do mnie z powodu cierpienia?

Jak pokazały badania, niezależnie od tego kto zainicjował rozstanie, obie strony mogą doświadczać bólu, smutki, przygnębienia czy oznak depresji.

Tak więc jak widzisz, Twój były też cierpi po rozstaniu, nawet jeśli zakończenie Waszej relacji było jego pomysłem.

Tym bardziej, jeśli ma do Ciebie jakieś pretensje za jakieś konkretne działania, które spowodowały Wasze rozstanie.

Mam na myśli takie rzeczy jak między innymi zdrada, próba ograniczenia i nadmierna kontrola, przesadna zazdrość i tak dalej.

Takie przyczyny mogą naprawdę wpłynąć na niego i sprawić, że nie będzie chciał przez jakiś czas mieć z Tobą kontaktu.

Chęć „zwyciężenia” rozstania

Drugim powodem jest po prostu bycie zbyt upartym i postanowienie, że to druga strona musi skontaktować się jako pierwsza.

Zacznijmy od tego, że większość kobiet kobiet czytających mojego bloga w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jak odyskać byłego faceta nie jest stroną inicjującą rozstanie.

Większość z moich czytelniczek została rzucona, a teraz chcą dowiedzieć się w jaki sposób mogą to odkręcić.

Dlatego w przypadku chęci wygrania rozstania, facetowi wydaje się, że skoro to on zainicjował rozstanie to w żadnym wypadku nie powinien rozpoczynać kontaktu i wyrażać chęci powrotu do siebie.

Z jego strony, może wyglądać to tak, że to strona, która „nabroiła” więcej powinna bardziej się postarać i zacząć starania.

Często jest to też po prostu zwykła upartość, która ma na celu pokazanie kto w tej relacji „rządził”. Chcę jednak jasno powiedzieć, że to droga donikąd. Jeśli chodzi o rozstanie to nie ma mowy o zwycięzcach czy przegranych. Sam fakt zerwania jest na tyle negatywny, że nie powinno w ogóle postrzegać się tego w takich kategoriach.

Znając powody, dla których on może nie chcieć odzywać się do Ciebie po rozstaniu, przejdźmy dalej.

Najważniejsze dwa pytania, przez które w ogóle trafiłaś na ten artykuł i na które chcesz znać odpowiedź to –

Jak sprawić, aby chciał ze mną rozmawiać?

W jaki sposób go odzyskać?

Nie sposób odpowiedzieć na te pytania w jednym zdaniu, zatem podzielę je na kilka sekcji.

Zastosuj brak kontaktu

Na temat braku kontaktu sama napisałam już kilka artykułów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zasadzie braku kontaktu – czym jest, jak ją stosować zapraszam Ciebie do przeczytania artykułu – Brak kontaktu po rozstaniu

Natomiast, jak brak kontaktu może pomóc Ci odzyskać byłego i sprawić, aby przestał Cię ignorować?

Widzisz, samo zastosowanie tej reguły na jakiś czas może sprawić, że on sam zacznie inicjować kontakt, ponieważ nie będzie w stanie dłużej znieść tej ciszy między Wami.

Choć jest na to spora szansa, chcę Ci powiedzieć, że samo zastosowanie braku kontaktu nie wystarczy.

Każdy przypadek jest inny i może zdarzyć się taka sytuacje, że pomimo zastosowania braku kontaktu Twój ex się do Ciebie nie odezwie. W odzyskaniu ex chodzi o bycie przygotowanym na pewne sytuacje, a to jest jedna z nich. Nie chcę byś była rozczarowana i zdesperowana, bo zasada braku kontaktu nie zadziałała.

Okresu ciszy pomiędzy Wami to przede wszystkim czas dla Ciebie, abyś mogła opanować emocje i pogodzić się z utratą byłego.

Pogodzić się z utratą byłego? Czy jestem na dobrej stronie?

Tak, najlepsze efekty w odzyskiwaniu ex uzyskasz wtedy, kiedy pogodzisz się z faktem, że Wasz związek się skończył. Bo rzeczywistość jest taka, że Wasza relacje się skończyła i w takiej formie już nigdy więcej nie wróci.

Musisz być jak najbardziej stabilna emocjonalnie, aby mieć jak największe szanse na odzyskanie ex.

Zaraz po rozstaniu jesteś w dużych emocjach, często zdesperowana i skłonna do naprawdę nieatrakcyjnych działań. Innymi słowy, zrobiłabyś wszystko, aby mieć go z powrotem w swoich ramionach.

Właśnie po to stosuje się brak kontaktu, aby dać sobie czas na wyleczenie się z tej obsesyjnej próbie powrotu do siebie, zamiast tego skupiając się na sobie, a dopiero potem na próbie odzyskania swojego ex z zupełnie innym podejściem.

Jak długo muszę czekać, aż zacznie się do mnie odzywać?

Pamiętasz sekcję dotyczącą „wygrywania” rozstania? Jeśli oboje będziecie na tyle uparci, to żadne z Was nie skontaktuje się z drugim i cały proces spali na panewce.

Być może Twój facet będzie na tyle uparty, lub powód rozstania był dla niego na tyle bolesny, że podczas braku kontaktu nie odezwie się do Ciebie ani razu. Musisz mieć to na uwadze.

Co wtedy robić?

Wziąć sprawy w swoje ręce i skontaktować się jako pierwsza. Naprawdę, czekanie z założonymi rękami zazwyczaj do niczego nie prowadzi i nie pomoże Ci w Twojej sytuacji.

Pamiętaj o jednej istotnej rzeczy – skontaktuj się z nim dopiero wtedy, kiedy uznasz, że uleczyłaś się już po Waszym rozstaniu, usprawniłaś swoje życie i nie jest on już w nim priorytetem. Po prostu niezależnie od tego, czy Ci się uda, czy tez nie – poradzisz sobie. To jest odpowiednie nastawienie.

Nie próbuj zrobić tego zbyt szybko

Zbyt pochopne i szybkie działanie może doprowadzić do tego, że zamiast odbudować porozumienie i atrakcyjność, tylko oddalimy się od ex jeszcze bardziej.

Wiele osób ma tendencję do przesadzania i zbyt pochopnego działania po rozstaniu. Przerywają okres braku kontaktu, zbyt szybko próbują umawiać się na spotkania z ex, są zbyt nachalni i tak dalej. Najważniejsze jest powolne działanie według planu i odbudowywanie utraconej relacji między Wami.

Na przykład – osobiście na pierwszy kontaktu po okresie ciszy polecam wiadomości tekstowe. Niezobowiązujące, dające czas do namysłu, ale i pozwalające odnieść się do pozytywnych wspomnień między Wami. Zamiast tego ludzie zbyt szybko chcą spotykać się, omawiać rozstanie i prosić o powrót do siebie.

Jeśli chciałabyś poznać konkretny plan działania, do którego będziesz mogła się zastosować sprawdź mój poradnik na temat odzyskania ex „Jak odzyskać byłego faceta” – znajdziesz w nim wszystkie potrzebne informacje na temat tego, co robić, aby odzyskać byłego faceta. Dowiesz się, jak zainicjować kontakt po rozstaniu, w jaki sposób zaaraznować spotkania i wiele więcej.

Miej realistyczne oczekiwania

Często piszą do mnie kobiety z prośbą o poradę w ich konkretnej sytuacji.

Na przestrzeni lat najczęściej zauważam jedną, wyróżniającą się rzecz: zbyt wysokie oczekiwania. Oczekują, ze podczas braku kontaktu ex sam się odezwie i zacznie temat powrotu do siebie. Oczekują, że po pierwszej prawidłowej wiadomości tekstowej będą mogły pójść na randkę i podjąć temat powrotu do siebie.

Rzeczywistość wygląda jednak tak, że odzyskania ex to proces. Proces, którego czas trwania nie jest z góry ustalony i nie zawsze będzie wynosił tyle samo dni, czy miesięcy. Każdy z nas jest inny i czego innego oczekuje od drugiej osoby w związku.

Natomiast mój wniosek jest taki – nie działaj zbyt pochopnie i nie miej zbyt wysokich oczekiwań.

Jeśli kontaktujesz się po raz pierwszy, nie przyśpieszaj sprawy. Odbudowanie atrakcyjności nie jest rzeczą, którą da się zrobić w jeden dzień.

Jak odzyskać byłego, gdy nie chce ze mną rozmawiać? Podsumowanie

Twój ex nie odzywa się do Ciebie najprawdopodobniej z dwóch powodów – jest bardzo zraniony, lub jest zbyt uparty i liczy na to, ze Ty zrobisz to jako pierwsza.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz dołączać do tego przeciągania liny i sama czekać, aż on zrobi to pierwszy.

Byliście razem, kochaliście się – tak więc teraz nie ma już żadnego znaczenia, które z Was pierwsze się odezwie.

W zasadzie, nawet większą uwagę przywiązałabym nie do tego, kto pierwszy zainicjuje rozmowę, ale kto pierwszy ją zakończy.

Dodaj komentarz