0
Związki

Ignorowanie narcyza. Czy przyniesie zamierzone rezultaty?

Tworzenie relacji z narcyzem nie jest łatwe. Taka osoba uwielbia być w centrum uwagi, potrzebuje zainteresowania i stara się podporządkować sobie innych. Mówi się, że najlepszym sposobem na odzyskanie kontroli jest ignorowanie narcyza. Czy jest to jednak dobry i skuteczny sposób? Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji na ten temat.

kobieta

Ignorowanie narcyza w relacji damsko-męskiej

Związek z drugą osobą wymaga poświęceń, kompromisów i umiejętności rozmowy oraz odpuszczania w niektórych sytuacjach. Niestety osoba narcystyczna jest trudnym partnerem, który zawsze stawia na siebie i swoje dobro. Co robić w takiej sytuacji? Okazuje się, że najlepszym wyjściem będzie ignorowanie narcyza. Chociaż takie zachowanie nie spowoduje odczuwania pozytywnych emocji przez osobę ignorowaną, warto podjąć taki krok. Jeśli zdecydujesz się na ignorowanie, ucierpią jego najbardziej charakterystyczne cechy. Mowa tutaj o potrzebie uwagi i podziwu. Narcyz lubi również czuć się ekspertem i być traktowany w sposób specjalny. Niestety przyzwalanie na taką sytuację to zdecydowanie zły pomysł. Taka relacja, gdzie jedna osoba jest zawsze w centrum uwagi, nie ma prawa przetrwać. Jeśli więc chcesz, aby Twój związek wyglądał inaczej, ignoruj narcyza.

ignorowanie narcyza


Jak odzyskać faceta

Kompletna strategia, która pomoże Ci odzyskać byłego faceta. Instrukcja krok po kroku. Wiedza poparta latami doświadczeń autorki.

Takie postępowanie może pomóc w trzech sytuacjach. Pierwszą z nich jest próba odzyskania narcyza, zerwanie relacji lub próba dystansu i odzyskania kontroli w związku. W kolejnych akapitach znajdziesz więcej informacji na ten temat. Dowiesz się także, czemu służy ignorowanie narcyza oraz jak takie osoby zachowują się w takich sytuacjach.

ignorowanie narcyza

Cechy narcyza

Być może zauważasz, że Twój partner przejawia cechy osobowości narcystycznej, lecz nie jesteś do końca pewna? Na pozór może wydawać się wręcz partnerem wyjątkowym. Wszak, uważa się on przecież za wyjątkowego, jest pewny siebie i przedstawia siebie jako człowieka osiągającego sukcesy. Jak zatem poznać, czy masz do czynienia z narcyzem?

#1. Źle znosi krytykę

Narcyz bardzo źle reaguje na krytykę pod swoim adresem. Kiedy wszystko idzie po jego myśli, jest w świetnym humorze. Gdy pojawia się jednak krytyka, nie jest skłonny do refleksji, a nieprzytakujące mu osoby odsuwa na bok.

#2. Jest zazdrosny

Osoba z cechami narcystycznymi bywa bardzo zazdrosna. Cały czas potrzebują być w centrum uwagi, więc jeżeli jakieś osoby im tą uwagę zabierają stają się nieznośni. Jeżeli zdarza się, że Twój partner nie docenia Twoich sukcesów i próbuje je umniejszać może to być objaw narcyzmu.

#3. Uważa się ze nieomylnego

Ludziom z osobowością narcystyczną wydaje się, że są nieomylni i zawsze mają racje. Uważa swoje przekonania za słuszne i potrafi zaciekle ich bronić, nie zważając na argumenty drugiej strony.

#4. Manipuluje

Często wykorzystuje ludzi, by osiągnąć swoje cele. Nie zważa na uczucie innych, zrobi wszystko by być w centrum uwagi. Tworzy niezdrową i toksyczną atmosferę, często obarczając innych winą za swoje niepowodzenia.

Ignorowanie narcyza: czemu służy?

Warto wiedzieć, że ignorowanie narcyza nie zawsze jest łatwe. Jeśli zależy Ci na drugiej osobie i mimo jej wad chcesz tworzyć z nią relację, wówczas musisz wykazać się silnym charakterem. Jeśli natomiast chcesz zerwać kontakty, ignorowanie narcyza nie powinno sprawiać większych trudności. Czemu tak właściwie ma służyć taki proces? Odpowiedź jest prosta. Dzięki ignorowaniu narcyza można odzyskać kontrolę nad relacją. To bowiem dwie osoby powinny ją posiadać. Nie może być tak, że tylko narcyz jest ważny, że to jego decyzje i potrzeby mają największe znaczenie. Warto jednak wspomnieć, że ignorowanie nie zawsze przyniesie zamierzony skutek. Jeśli decydujesz się na taki krok, musisz wykazać się silnym charakterem. Narcyz szybko wyczuje chociaż chwilę słabości i zastosuje techniki manipulacyjne, a w te sidła można wpaść bardzo łatwo. Jeśli jednak masz silny charakter i wiesz, jak postawić na swoim, istnieją duże szanse, że ignorowanie przyniesie zamierzony efekt.

para

Jak zachowuje się ignorowany narcyz?

Narcyz, który spotyka się z ignorowaniem na pewno nie będzie zadowolony. W takiej sytuacji będzie zachowywał się dosyć specyficznie, próbując skupić na sobie Twoją uwagę, może stosować manipulację. Ignorowany narcyz będzie starał się odzyskać Twoje zainteresowanie poprzez flirt, stosowanie komplementów, może nawet proponować miłe prezenty lub przysługę. Niewątpliwie narcyz będzie także starał się wzbudzić Twój podziw. W tym celu będzie przechwalać się swoimi umiejętnościami i osiągnięciami, będzie próbował się wywyższać oraz robił wszystko na pokaz.

Czasami narcyz może również chcieć ukarać Cię za Twoje zachowanie. Może wówczas traktować Cię jak powietrze, próbować odizolować od towarzystwa lub udawać, że nigdy nic Was nie łączyło. Czasami zdarza się również tak, że narcyz znajduje sobie nowy obiekt zainteresowania i wyraźnie zaznacza, że spotyka się z kimś innym.

Ostatnim typowym zachowaniem ignorowanego narcyza jest zastraszenie, które może dać mu szansę na odzyskanie kontroli. Wówczas może stosować groźby, szantaż oraz kłamstwa. Ten typ narcyza może również posunąć się do bardzo okrutnych działań, aby odebrać Ci wszystko to, na czym Ci zależy.

PRZECZYTAJ TEŻ: JAK ODZYSKAĆ FACETA? SPRAWDZONA STRATEGIA

Ignorowanie narcyza, by go odzyskać?


Jak odzyskać faceta

Kompletna strategia, która pomoże Ci odzyskać byłego faceta. Instrukcja krok po kroku. Wiedza poparta latami doświadczeń autorki.

Odzyskanie narcyza może być trudne, z pewnością przyda się solidna dawka samozaparcia. Przede wszystkim w takiej sytuacji nie możesz błagać o powrót, zasypywać narcyza wiadomościami czy telefonami. Po prostu zerwij kontakt na jakiś czas, ignoruj narcyza, w razie konieczności spławiaj. Taka sytuacja dla narcyza, który był zawsze w centrum uwagi, jest niecodzienna i zaskakująca. Wówczas straci poczucie kontroli, będzie chciał ją odzyskać. Chociaż może zająć to dłuższy czas, narcyz w końcu zrozumie, że aby odzyskać Twoje serce, musi się nieco postarać. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że postara się zmienić na lepsze i zacznie dbać nie tylko o siebie, ale również o Ciebie i Waszą relację. Więcej w temacie odzyskiwania faceta znajdziesz Tutaj

Jak ignorować narcyza, by zakończyć związek?

Relacja damsko-męska z narcyzem jest toksyczna. Jeśli decydujesz się na rozstanie, masz duże szanse na odzyskanie spokoju. Jeśli chcesz zakończyć Waszą relację, zrób to i bądź zdecydowana. Najlepszym sposobem jest wówczas całkowite zerwanie kontaktu. Twoim zadaniem będzie po prostu najzwyklejsze ignorowanie narcyza. Pamiętaj, że nawet najmniejszy jego przejaw może oznaczać dla narcyza zielone światło. Wówczas będzie nachalnie i próbować Cię odzyskać. Jeśli chcesz uniknąć trudnych sytuacji, po zerwaniu zapomnij o jakimkolwiek kontakcie. Nie odpisuj na wiadomości, nie odbieraj telefonów, nie pojawiaj się na spotkaniach towarzyskich, na których jest narcyz. Trzeba dać drugiej osobie jasno do zrozumienia, że nie ma szans na powrót i odbudowanie relacji.

4.2/5 - (16 votes)

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply