Jak o kimś zapomnieć?

jak o kimś zapomnieć

W naszym życiu dzieją się różne rzeczy. Stale szukamy poczucia bezpieczeństwa i partnera, z którymi spędzimy resztę życia. Czasami jednak związki czy znajomości nie przetrwają próby czasu i dochodzi do rozstania. Bez wątpienia jest ono bolesne. Tracimy ochotę do życia, wydaje nam się, że świat się zawalił i nic dobrego nam się już nie przytrafi. W tym artykule dowiesz się jak o kimś zapomnieć, co robić i jak z powrotem stanąć na nogi. Podzieliłam to na klika kroków, jeżeli zastosujesz się do nich, na pewno Ci pomogą.

Czas leczy rany

Każdy człowiek po rozstaniu przechodzi przez swoisty etap żałoby. Każdy z nas jest inny, więc może przechodzić go na swój sposób, natomiast nie powinno się od niego uciekać. Daj sobie czas na zaleczenie ran, nie próbuj z dnia na dzień przywrócić wszystkiego do normalności. Jeżeli potrzebujesz wypłakać się, wyspowiadać koleżance czy najbliższej rodzinie – zrób to. Nie tłum w sobie emocji, bo nieprzepracowane rozstania będzie wracać do Ciebie jak bumerang.

Nie prześladuj

Jak o kimś zapomnieć? Przede wszystkim, powinnaś zacząć od usunięcia wszystkich rzeczy, które będą Ci o nim przypominać. Mam tutaj na myśli zarówno rzeczy fizyczne (w zależności czy razem mieszkaliście). Oprócz tego, nie zapominajmy o najważniejszym – social mediach. Media społecznościowe dostarczają mnóstwo wspomnień, dodatkowo możesz codziennie śledzić jak on poradził sobie z Waszym rozstaniem. Czy znalazł sobie nową dziewczynę? Czy z kimś się spotyka? Nie rób sobie tego. Potrzebujesz o nim zapomnieć, więc przestań obserwować go w mediach społecznościowych i zacznij żyć swoim życiem.

Jak o kimś zapomnieć? Zaakceptuj fakt rozstania

Jeżeli naprawdę uważasz, że Twój ex jest tym jedynym i nie potrafisz pogodzić się z rozstaniem, spróbuj o niego zawalczyć. W niektórych jednak przypadkach powrót do siebie nie jest dobrym pomysłem i lepiej będzie zaakceptować ten fakt i iść dalej ze swoim życiem. Wiem, że może to być dla Ciebie trudne. Nie jesteśmy jednak w stanie zmienić przeszłości. To, co możesz i powinnaś w tej chwili zrobić to wyciągnąc z tej lekcji jak najwięcej się da. Przeanalizuj to co się stało, znajdź przyczyny. Kto zawinił? Co możesz zmienić , aby do takich sytuacji nie dochodziło? Nie obarczaj całą winą za rozstanie swojego ex. Czasami prawdziwe powody rozstania są ukryte głębiej i potrzeba czasu, aby do nich dotrzeć. Dużym błędęm jest również traktowanie rozstania jako osobistej porażki. Rozstanie to normalna rzecz, która może przytrafić się każdemu. Udany związek wymaga pracy, o czym często zapominamy.

Jak o kimś zapomnieć? Zajmij się czymś

Kiedy minie już odpowiedno dużo czasu, zaplanuj sobie w jaki sposób zamierzasz wziąć sprawy w swoje ręcę i stanąć ponownie na nogi. Twój umysł będzie Ci płatał figle, co chwilę podsuwając Ci wspomnienia Waszej relacji. Co więc zrobić? Jak o nim zapomnieć? Postaraj się robić rzeczy, które zajmą Twój umysł na tyle, aby o nim nie myśleć. Wybierz się na zakupy. Spraw sobie nowe rzeczy, o których zawsze marzyłaś a Twój humor na pewno się poprawi. Wykorzystaj każdą możliwą okazje do spotkania się ze znajomymi. Kto wie, może za którymś razem poznasz kogoś wartościowego? Podróżuj, próbuj nowych rzeczy. Będziesz mieć teraz więcej czasu dla siebie, więc postaraj się to wykorzystać.

dziewczynka

Nie przywołuj przeszłości

Kiedy cierpimy, odczuwamy ból po rozstaniu mamy tendencje do idealizowania byłego i często wspominamy pozytywne sytuacje, które nas spotkały. Nie zawsze jesteśmy w stanie zająć nasze mysli czymś innym i odwieść nas od wspomnień. W takich sytuacjach nie zapominajmy o negatywach byłej relacji. Oprócz wspominania pieknych chwil które razem przeżyliście przypomnij sobie te negatywne. Momenty, przez które się od siebie oddalaliście. Pomoże ci to pokonać ból i zaakceptować fakt, że koniec Waszej relacji był dobrym pomysłem.

PRZECZYTAJ TEŻ: KRYZYS W ZWIĄZKU? CO ROBIĆ?

Co robić, gdy on chce zostać przyjaciółmi?

W sytuacji, gdy Twój były chce dalej mieć z Tobą kontakt i zostać przyjaciółmi masz dwa wyjścia. Po pierwsze, to Ty znasz siebie najlepiej, więc zastanów się z chłodną głową jakie są obecnie Twojej uczucia wobec niego? Czy potrafiłabyś zaakceptować jego towarzystwo jako kolegę? Czy jesteś w stanie wytrzymać, widząc go z nową kobietą? Dasz radę powstrzymać się od flirtu gdy on jasno postawi granicę, że nic między Wami już nie będzie? Odpowiedz sobie szczerze na te pytania. Zastanów się ile kosztowało Ciebie to rozstanie i jaki czas minął, zanim się pozbierałaś. Nie ma tutaj jednoznaczniej odpowiedzi.

Dodaj komentarz