0
Związki

Jak się odkochać: 10 sprawdzonych kroków

jak się odkochać

Jak się odkochać?

Miłość to jedno z najpiękniejszych uczuć, które istnieją. Każdy z nas chce doświadczyć miłości. Każdy pragnie kochać i być kochanym. Jesteśmy oddani emocjonalnie drugiej osobie, jesteśmy w tej chwili najszczęśliwszymi osobami na świecie. Niestety, jest też ciemna strona miłości – a dokładniej moment, w którym ją utracimy. Sprawia nam to wiele cierpień i bólu, toteż powinniśmy nauczyć się, jak się odkochać po rozstaniu. Pogodzenie się z tym, że ktoś kogo tak mocno kochaliśmy już w naszym życiu nie ma jest bardzo trudne. Nie wyobrażasz sobie życia bez ukochanego, nierzadko rozstanie doprowadza do poważnych problemów – na przykład depresji. Wiele z nas tego doświadczyło. Pamiętaj o jednym – czasami tak w życiu się zdarza i trzeba to zaakceptować.


Jak się odkochać?

Kompletna strategia, która pomoże odkochać się po rozstaniu. Instrukcja krok po kroku. Wiedza poparta latami doświadczeń autorki.

Zanim opowiem Ci o sprawdzonych krokach, w procesie odkochiwania się zastanówmy się przez chwilę w jaki sposób dowiedzieć się, że dalej Ci na nim zależy. Do najczęstszych sygnałów świadczących o tym, że dalej jesteś zakochana należą:

  • interesujesz się, z kim on spędza czas i czy kogoś sobie znalazł
  • przesadnie przywiązujesz się do rzeczy, które ci podarował, nie chcąc się ich pozbyć
  • gdy go widzisz, pragniesz znowu z nim być
  • nie potrafisz przestać o nim myśleć

Jeżeli jesteś w takiej sytuacji i chcesz dowiedzieć się jak się odkochać potrzebujesz zastosować strategię opisaną w tym artykule.

Przedstawiam ci 10 sposobów, które odpowiedzą Ci na pytanie jak się odkochać i pójść dalej ze swoim życiem, nawet jeśli dalej kochasz tą osobę.

#1. Zawalcz o swoją miłość

W zasadzie nie jest to krok który odpowie Ci na pytanie jak się odkochać, ale jestem zwolenniczką twierdzenia, że to co się zepsuło warto najpierw spróbować naprawić, zanim się wyrzuci. Jeżeli kogoś naprawdę kochasz i nie możesz bez tej osoby żyć, warto dać miłości jeszcze jedną szanse i spróbować odzyskać swoją miłość. Nawet, gdy Ci się nie powiedzie, nie będziesz mieć sobie nic do zarzucenia i dzięki temu łatwiej będzie pogodzić się ze stratą. Jeśli chciałabyś dowiedzieć się w jaki sposób odzyskać utraconą miłość, zajrzyj TUTAJ

#2. Zaakceptuj to, co się stało.

jak się odkochać

Jeżeli mimo wszystkich starań i prób nie udało się odzyskać ukochanej osoby, czas na sporzjenie prawdzwie w oczy. Zaakceptuj to co się stało. Coś między Wami się skończyło, a zaprzeczanie temu i wmawianie sobie, że będzie inaczej nigdy nie pozwoli Ci finalnie odkochać się. To z pewnością będzie ciężkie zadanie, ale musisz to zrobić, aby pójść dalej ze swoim życiem.

#3. Daj sobie czas

Słynne powiedzenie głosi: „Czas leczy rany”. Jest to oczywiście prawda. Z biegiem czasu Twoje problemy będą się zmniejszały, ponieważ Twój ból i gniew nie będzie już tak mocny jak na początku. Miej na uwadze to, że każdy z nas rozstanie przechodzi inaczej. W związku z tym, czas który potrzebujemy na przepracowanie rozstania może być inny, niektórzy będą potrzebować sześciu miesięcy a niektórzy rok i dłużej.

PRZECZYTAJ TEŻ: ZNAKI, ŻE BYŁY CHCE WRÓCIĆ

#4. Zerwij kontakt

Być może będzie to dla Ciebie najtrudniejsze zadanie do wykonania, lecz niezbędne. Nie pozbędziesz się po rozstaniu z ex, jeżeli cały czas będziecie się okazjonalnie widywać lub do siebie pisać. Nawet jeżeli Wydaje Ci się, że możecie dalej się przyjaźnić czy spotykać na stopie koleżeńskiej – na pewien czas zdystansuj się.

#5. Nie stalkuj

Z pewnością ciężko będzie obyć się bez sprawdzenia jego profilu na Facebooku, Intagramie, prawda? Możesz w łatwy i niewykrywalny sposób dowiedzieć się, czy kogoś już ma, co słychać i jak bardzo cierpi. Postaraj się jednak nie wpaść w tą pułapkę, ponieważ nie przyniesie Ci nic innego jak więcej cierpienia. Zablokuj jego profile na mediach społecznościowych, aby nie dostawać przypadkowych powiadomień, pousuwaj Wasze wspólne zdjęcia z albumów. Z pewnością przed Tobą bolesne i trudne zadanie, kluczowe jednak gdy chcesz odkochać się w ex.

#6. Zajmij się czymś

ludzie

Zaraz po rozstaniu okazuje się przecież, że mamy mnóstwo czasu dla siebie. To ważne, aby znaleźć sobie zajęcie, które odwiedzie nas od ciągłego rozmyślania nad tym co się stało. Po prostu zacznij myśleć o tym, w jaki sposób wykorzystać ten czas. Spotykaj się z przyjaciółmi, dla których od dawna nie było czasu. Zajmij się aktywnością fizyczną, która oprócz odciągnięcia od rozmyślań wprawi Cię w dobry nastrój i samopoczucie. Próbuj nowych rzeczy, może jest coś do od zawsze było na Twojej liście marzeń do spełnienia a nigdy nie było na to czasu? To na pewno zajmie Twoje myśli i przyczyni się do odkochania się.

#7. Nie rozmyślaj tylko o dobrych czasach, które przeżyliście

W poprzednich punktach uczuliłam Cię, abyś nie rozmyślała zbyt dużo przeszłości, ale nie oszukujmy się. Nie da się całkowicie zatrzymać natłoku myśli, tym bardziej, że tak wiele razem przeżyliście. Kiedy już do takich sytuacji dochodzi, największym błędem jest wspominanie tylko o dobrych chwilach, które Was dotknęły. Tak działa ludzka psychika, jeżeli chcemy do kogoś wrócić będziemy przywoływać najlepsze wspomnienia. Jak temu zaradzić? Do Waszego rozstania doszło z jakiegoś powodu i na pewno działy się również negatywne rzeczy. Warto o tym pamiętać.

#8. Spotykaj się z innymi ludźmi

Wykorzystuj każdą okazję, aby przebywać w towarzystwie innych osób. Jeżeli masz bliskich przyjaciół, wygadaj im się, powiedz co czujesz a na pewno pomoże Ci to w pozbyciu się negatywnych emocji. Poznawaj nowych ludzi, niekoniecznie mam tutaj na myśli szukanie nowej miłości. Nowo poznani ludzie wprowadzą świeżość do Twojego życia i wyjście z rutyny. Podróżuj, zwiedzaj nowe miejsca i ciesz się życiem singla!

jak sie odkochac

ZOBACZ TEŻ: JAK ODZYSKAĆ BYŁEGO CHŁOPAKA

#9. Wyciągaj wnioski

Każda sytuacja nas czegoś uczy. Z każdej sytuacji, nie ważne jak złej możemy wynieść coś pozytywnego. Wyciągnij wnioski z Waszej relacji. Bez wątpienia nauczyłaś się czegoś o sobie w aspekcie relacji damsko-męskich? To, w jaki sposób lubisz razem spędzać czas razem, a czego nigdy nie będziesz w stanie zaakceptować? Nawet z takiej sytuacji możesz wyciągnąć doświadczenie, które pozwoli Ci zbudować lepszy związek w przyszłości.

#10 Pogódź się z faktem, że dalej będziesz do niego coś czuć

Czasami, pomimo tego że upłynęło już sporo czasu od Waszego rozstania i próbowałaś już wszystkiego dalej nie wiesz jak się odkochać. Cóż, musisz zaakceptować fakt, że dalej będziesz żywiła do niego jakieś uczucia i nauczyć się z tym żyć dalej. Jesteśmy tylko ludźmi, jedni potrafią stać się neutralni w stosunku do ex i żyć tak, jakby nigdy wcześniej się nie spotkali. Inni zawsze będą czuć nutkę nostalgii na myśl o byłym. Czy to coś złego i coś, z czym powinno się walczyć? Absolutnie nie, nie miej do siebie żalu i pretensji. Czasami po prostu tak bywa.


Jak się odkochać?

Kompletna strategia, która pomoże odkochać się po rozstaniu. Instrukcja krok po kroku. Wiedza poparta latami doświadczeń autorki.

Jak odkochać się w koledze z pracy

Zdarzają się przypadki, w których zakochujemy się, bez wzajemności w koledze z pracy. Po pierwsze, taka sytuacja może w przyszłości prowadzić do niezdrowej atmosfery w zespole i negatywnie wpływać na Twoją prace. W takim przypadku trzeba przede wszystkim pogodzić się z faktem, że nie jesteście sobie przeznaczeni. Kolejną rzeczą, jest odcięcie się od tej osoby i ograniczenie kontaktu na stopie prywatnej do minimum. Rozmawiajcie tylko na tematy związane z pracą, jeżeli nie musisz, staraj się z nim nie spotykać. Im mniej będziecie się widywać, tym mniej będzie zaprzątał Ci głowę i w ten sposób pójdziesz dalej.

Jak odkochać się w kochanku?

W każdym związku przychodzi moment rutyny. Rzeczy, które robiliście ze swoim partnerem przestały Cię ekscytować. Poznajesz wtedy innego faceta i wszystko się zmienia. W takich sytuacjach, musisz zdać sobie sprawę, że uczucie które żywisz do kochanka. Dlaczego? Ponieważ podczas sekretnych spotkań widzisz tylko pozytywne aspekty Waszej relacji, pojawia się wysoka namiętność i pożądanie. Prawdą jest jednak, że tak właściwie nie znasz dobrze swojego kochanka, nie wiesz jaki jest naprawdę. Wszystko opierasz więc na wyobrażeniach, które wcale nie muszą okazać się właściwe. Dlatego pierwszym krokiem w kierunku odkochania się to zdanie sobie sprawy z tego, że jest to raczej zauroczenie a kochanek wcale nie musi okazać się lepszy od obecnego partnera. Drugim krokiem jest po prostu zaprzestanie spotykania się z kochankiem i jasnym oświadczeniem, że to koniec.

Podsumowanie.

Na koniec chciałabym Ci napisać o pewnej oczywistości, o której będąc zaraz po rozstaniu się zapomina. Nieważne co myślisz, prawda jest taka, że rozstanie to nie konieć świata. W życiu czeka Cie jeszcze wiele wspaniałych rzeczy i ludźi gotowych dać Ci wszystko, czego potrzebujesz. Głowa do góry!

4.5/5 - (33 votes)

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply