Milczenie po rozstaniu faceta. Główne powody.

Zakończenie związku zawsze jest bolesne, bez względu na to z czyjej inicjatywy do sytuacji doszło. W końcu, jeśli w grę wchodzą uczucia, trudno poskromić emocje. Nawet jeśli miłość już dawno gdzieś uleciała, pozostają dobre wspomnienia, przyzwyczajenia i sentymenty. Nic dziwnego, że budzi się w nas tęsknota i oczekiwanie, aż były partner będzie chciał nawiązać kontakt. Szukamy informacji jak odzyskać faceta i skąd bierze się milczenie po rozstaniu. Niekiedy tęsknimy jedynie za jego głosem, do którego przywykłyśmy, wspólnymi rozmowami. Nierzadko oczekujemy wyjaśnień lub nawet liczymy na próbę ratowania związku

milczenie po rozstaniu


Jak odzyskać faceta

Kompletna strategia, która pomoże Ci odzyskać byłego faceta. Instrukcja krok po kroku. Wiedza poparta latami doświadczeń autorki.

Jakby nie było, milczenie po rozstaniu faceta w tej sytuacji jest bolesne. Trudno pogodzić się z tym, że on nie czuje tej samej potrzeby. Odnosimy wrażenie, że szybko o nas zapomniał, że nas nie wspomina, nie tęskni… już nas nie chce. Doznajemy odrzucenia, które wzmaga poczucie osamotnienia i zwątpienia w siebie. Dlatego szukamy odpowiedzi, pragniemy zrozumieć, dlaczego tak się dzieje? Właściwie powody mogą być różne i wiele zależy od okoliczności i atmosfery rozstania. Analizując jednak męskie charaktery i tendencje, można wyróżnić najczęstsze powody, przez które mężczyzna postanawia definitywnie urwać kontakt z byłą partnerką. 

boy

Milczenie po rozstaniu. Powody przez które facet milczy po rozstaniu: 

Mężczyźni zupełnie inaczej radzą sobie z emocjami niż kobiety. Co do zasady starają się być „twardzi” nie rozczulać się, lecz przeć do przodu. Nie oznacza to, że ich nie przeżywają! Często jednak łatwiej jest im poskromić emocje i przywyknąć do nowej rzeczywistości, w której się znajdą. W ich przypadku również to czas leczy rany, któremu potrafią po prostu zaufać. Trzeba też zauważyć, że niekiedy mimo swej twardej skorupy zmagają się z brakiem odwagi, przez co zwyczajnie ignorują problem i wolą ukształtować swoją rzeczywistość na nowo. Zatem dlaczego po rozstaniu faceci, tak często milczą? Dlaczego fundują w ten sposób emocjonalną huśtawkę swoim byłym partnerkom? 

 

Czuje się winny! 

Mężczyźni świadomi, że to oni głównie przyczynili się do rozpadu związku, różnie podchodzą do sprawy. Niektórzy podejmują walkę o odzyskanie ukochanej i jej zaufania, inni nie potrafią przetrawić swojej winy i sądzą, że będzie lepiej, jeśli zejdą ze sceny. Mogą zmagać się z utratą poczucia swojej wartości i niezasługiwania na szczęście u boku ukochanej. Łatwo to uznać za tchórzostwo i zbyt łatwą rezygnację. Jednak czasem wynika to też z zawziętości partnerki. Jeśli najpierw wyraźnie dała do zrozumienia, że temat jest skończony, a serce zamknięte na jego osobę, może być tak, że on po prostu chce uszanować taką decyzję. Z pewnością nie jest to dla niego łatwe i przyjemne! W tym jednak momencie mamy do czynienia z kwestią wspomnianego już tłumienia emocji i próby przyzwyczajenia się do nowej rzeczywistości, którą sam sobie zafundował. 

Czuje się zraniony! 

Ten przypadek ma miejsce, kiedy to Ty podjęłaś decyzję o rozstaniu lub do niego doprowadziłaś. Zraniony mężczyzna zazwyczaj będzie postępował zgodnie ze swoim własnym kodeksem honoru. Choć wewnętrznie może ciężko przeżywać zaistniałą sytuację i mierzyć się z głębokim smutkiem, nie podejmie próby ratowania związku, w którym został upokorzony. W takiej sytuacji milczenie po rozstaniu jest dla niego naturalnym odruchem. Warto zatem niekiedy uczciwie przed sobą przyznać i przeanalizować, czy czymś zawiniłam, czym mogłam go zranić? Być może wówczas to on czeka na nasz ruch?


Jak odzyskać faceta

Kompletna strategia, która pomoże Ci odzyskać byłego faceta. Instrukcja krok po kroku. Wiedza poparta latami doświadczeń autorki.

milczenie-po-rozstaniu

Czuje, że tak będzie lepiej dla obojga! 

Wasza decyzja o rozstaniu była wspólna i zgodna, a jednak Ty poczułaś tęsknotę? Zapewne wynika ona z przyzwyczajenia. Mnóstwo wspólnie przeżytych chwil budzi sentyment i okazuje się, że jednak nie tak łatwo zapomnieć o tym, co między Wami było. Musisz jednak wiedzieć, że to kobiety są bardziej sentymentalne! W takich okolicznościach mężczyzna zazwyczaj nastawia się na to, by zapewnić Ci przestrzeń do budowania nowej przyszłości bez niego. Sam jako z natury praktyk, również chce się właśnie na tym skupić. On wówczas jest przekonany, że postępuje słusznie i z troski o obie strony. Zazwyczaj nie chce czuć skrępowania wobec Ciebie, jeśli u jego boku pojawi się ktoś nowy, jak również nie chce fundować tego Tobie! 

Milczenie po rozstaniu. Podsumowanie

Choć powody milczenia faceta po rozstaniu bywają różne, poznanie najczęściej występujących pomoże nam w lepszym stopniu zrozumieć Panów. Brak kontaktu po rozstaniu to naturalnie występujące zjawisko, mające na celu pomóc nam przeanalizować całą sytuację bez emocji, na chłodno. Nie powinniśmy się więc tego bać a po prostu potraktować to jako czas dla siebie, czas aby wszystko sobie to poukładać. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak odzyskać faceta po rozstaniu, lub masz jakieś pytania zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz