Rozpad małżeństwa
Zawarcie małżeństwa to z pewnością ekscytujący i nowy dla nowożeńców etap życia. Na początku, w pierwszych miesiącach wszystko wydaje się im kolorowe i idealne, a oni zakochani w sobie ze wzajemnością. W większości przypadków ludzie pozostają w małżeństwie na wiele długich lat, aż do kresu swoich dni. Bywa jednak, że coś pójdzie nie tak, dochodzi do rozpadu małżeństwa a dwoje ludzi w końcu podejmie decyzję o rozwodzie. Jest to decyzja jednak ostateczna i towarzyszy jej długi proces, opierający się o coraz bardziej boleśniejsze doświadczenia i wiele emocji dla obu stron konfliktu.
Możliwe przyczyny rozwodu
Dla każdego powody mogą być różne i jest to sprawa indywidualna. Często może rozchodzić się o delikatniejsze sprawy, jak najzwyklejsza rutyna w małżeństwie i zmęczenie małżonków drugą połówką. Ludzie decydujący się na małżeństwo, w niektórych przypadkach wchodzą na nową drogę życia zbyt szybko. To ciągnie za sobą szereg spraw, o których nie wiedzieli o samych sobie. Ekscytacja nową miłością mija, a oni tkwią w związku małżeńskim.
Jak odzyskać faceta
Kompletna strategia, która pomoże Ci odzyskać byłego faceta. Instrukcja krok po kroku. Wiedza poparta latami doświadczeń autorki.
Bardziej poważnie robi się w sytuacji, gdy tylko jedna ze stron pragnie potomstwa bądź nie może go mieć. Może to mijać się to z oczekiwaniami partnera i decyduje się na odejście. Jest to jeden z najczęstszych konfliktów i powodu, dla którego rozpad małżeństwa ma miejsce.
Problemem może być także rodzina, technicznie nie mająca żadnego głosu w tej kwestii. Często jednak nienawiść w stosunku do nowego członka rodziny prowadzi do wielu nieprzyjemnych sytuacji oraz presji z ich strony. Może aż nazbyt dawać do zrozumienia, iż nowy partner nie spełnia ich oczekiwań i stara się zrobić wszystko aby utrudnić życie nowożeńcom. Pomimo całej dziwaczności sytuacji i powszechnemu przekonaniu, iż strona, po której rodzina zachowuje się w sposób nieprzychylny w stosunku do małżonka córki lub syna nie powinna ulegać wpływom z ich strony niestety często się ugina. Pozwala rodzicom lub innym członkom rodziny decydować o własnym życiu i poddaje się presji.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: JAK ODZYSKAĆ FACETA
Finalnie, sytuacją najbardziej stereotypową, kiedy myślimy o powodzie dla rozpadu małżeństwa jest zdrada. Może ona łączyć się z jednym z poprzednich powodów, np. nudą panującą w małżeństwie. Niekiedy też mały „skok w bok” kończy się na długoterminowych romansach. Finalnie co zrozumiale, kompletnie prowadzi do braku zaufania dla osoby, która dopuściła się zdrady.
Rozpad małżeństwa – pierwsze oznaki
Pierwszymi oznakami procesu rozpadu małżeństwa mogą być coraz to liczniejsze kłótnie i nieporozumienia, a także krytykowanie partnera. Dochodzi do nich, gdy żadna ze stron nie dąży do najlepszej formy rozładowania napięcia w związku, jakim jest najzwyklejsza rozmowa. Brak czasu oraz zamknięcie na siebie doprowadza do spirali nieporozumień. Po wielu kłótniach ludzie często mają dość swojej sytuacji, uciekając do obojętności i bagatelizowania problemu jaki między nimi występuje.
Alternatywy dla rozwodu
W przypadku rozpadu małżeństwa warto przed podjęciem ostatecznej decyzji rozważyć inne, nieco mniej inwazyjne opcje. Najbardziej popularnymi są pojednanie oraz separacja.
Koncept pojednania polega na zaniechaniu konfliktu i pogodzeniu się. Z perspektywy małżeństwa, szczególnie w tak trudnym dla nich momencie jest to opcja, którą często bagatelizują i nie chcą poddawać się wszelkim terapiom oraz pomocy psychologa. Jest to jednak wyjątkowo dobra decyzja, szczególnie w przypadku gdy główną przyczyną był brak rozmowy i braki w komunikacji pomiędzy małżonkami. Okres terapii może się różnić i dla każdej pary wynosi inną ilość czasu, warto jednak się jej poddać i porozmawiać o problemach w obecności osoby trzeciej, która dzięki swojemu dużo bardziej obiektywnemu poglądowi na sprawę postara się nam pomóc i wyjaśnić niektóre sprawy.
Jak odzyskać faceta
Kompletna strategia, która pomoże Ci odzyskać byłego faceta. Instrukcja krok po kroku. Wiedza poparta latami doświadczeń autorki.
Drugą z alternatyw jest separacja. Jak sama nazwa wskazuje, polega na odizolowanie od siebie dwójki ludzi na czas przejściowy. Nie jest to stan tak poważny jak rozwód. Wyróżniamy jej dwa rodzaje, formalna oraz nieformalna. Ma za zadanie pogodzić dwie strony na okres wszelkich rozliczeń oraz nakierować małżeństwo na naprawę związku przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czas separacji może wynosić miesiące, a nawet lata w zależności od nastawienia obu ze stron.
Rozpad małżeństwa. Podsumowanie
Jak widzisz, czasami warto podjąć się próby naprawy tego, co zostało zepsute. Separacja pomoże Ci zrozumieć błędy, które popełnialiście i da Wam czas, aby ochłonąć. Jeżeli sytuacja jest skomplikowana, nie bójcie się poradzić się specjalisty. Pomoże on Wam rozwiązać Wasze problemy i uporządkować Waszą burzliwą relacje.