0
Związki

Brak kontaktu po rozstaniu. Czym jest i jak stosować?

Rozstaliście się. Wydaje Ci się, że Twój cały świat legł teraz w gruzach. Jedyne o czym marzysz to aby sprawić, żeby wszystko było jak dawniej. Tak zazwyczaj wygląda życie, zaraz po tym jak zakończyliście Wasz związek. W przypływie emocji zaczynasz więc szukać informacji na temat tego w jaki sposób go odzyskać. Przeglądając liczne materiały dotyczących odzyskiwania ex możemy natknąć się na metodę opisywaną jako – brak kontaktu po rozstaniu. W tym artykule dowiesz się, na czym polega ten sposób na odzyskanie partnera, kiedy i dlaczego powinnaś ją zastosować. Jednocześnie zapraszam Cię do zapoznania się z artykułem, który kompleksowo omawia proces odzyskania byłego chłopaka, dostępny TUTAJ.


Jak odzyskać faceta

Kompletna strategia, która pomoże Ci odzyskać byłego faceta. Instrukcja krok po kroku. Wiedza poparta latami doświadczeń autorki.

Czym jest brak kontaktu po rozstaniu

Zacznijmy od początku. Jak sama nazwa wskazuje, zasada braku kontaktu mówi o tym, aby całkowicie odciąć się od swojego ex – rozumie się przez to:

  • brak widywania się z byłym
  • zero kontaktu telefonicznego czy tekstowego
  • brak kontaktu na social mediach, stalkowania go

Wiem, że wprowadzenie zasady brak kontaktu po rozstaniu może wydawać się wręcz niemożliwe. Zastanawiasz się pewnie, w jaki sposób masz go odzyskać, nie odzywając się do niego? Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że przyniesie to przecież odwrotne skutki do zamierzonego. Jednakże, największym i jednym z pierwszych błędów popełnianych po rozstaniu jest działanie pod wpływem emocji. Zrozpaczona i zła, próbujesz jak najszybciej kontaktować się z byłym, prosząc by wrócił. Prawda jest jednak taka, że oboje potrzebujecie przestrzeni i czasu, by przemyśleć to co się stało. Rozstanie zawsze następuje z jakiegoś powodu, prawda?

Właśnie dlatego zasada braku kontaktu z ex jest tak ważna w procesie odzyskiwania byłego partnera.

Po pierwsze, dajesz sobie i jemu czas na przeanalizowania Waszego związku, odpowiedzenie sobie na pytania – dlaczego to się stało, kto zawinił i w jaki sposób.

Po drugie, przestajesz działać pod wpływem emocji, które w przypadku rozstań przynoszą więcej szkód niż pożytku. Jeżeli podejdziesz do tej sytuacji z chłodną głową, tym lepiej dla Ciebie i tym większe szanse na odzyskanie ex.

brak kontaktu po rozstaniu

Po trzecie, masz czas na przygotowanie sobie strategi pozwalającej go odzyskać. Samo zastsowanie się do zasady nie sprawi w magiczny sposób, że Twój były wpadnie z powrotem w Twoje ramiona. Potrzebujesz konkretnego planu działania. Jeżeli potrzebujesz pomocy, napisałam na ten temat ebooka – znajdziesz tam pełen plan działania i dowiesz się, w jaki sposób odzyskać ex.

Jak długo powinna trwać zasada brak kontaktu?

Jeżeli chodzi o długość stosowania tejże zasady, nie ma jasno określonych ram czasowych. Odpowiedź będzie więc prozaiczna – to zależy. Każdą relacje trzeba rozpatrywać indywidualnie. Jeżeli Wasz związek trwał długo i Wasze rozstanie było burzliwe, być może będziecie potrzebować nawet miesiąca, lub dłużej. Rozstania z powodu błahostki, będą wymagały krótszego czasu milczenia.

Kiedy zastosować zasadę brak kontaktu po rozstaniu

#1. Wasze rozstanie było burzliwe, pełne kłótni i rozstaliscie się w niezgodzie.

Jeżeli rozstaliście się skonfliktowani, gniewając się na siebie, lub gdy po Waszym rozstaniu próbowałaś wyprosić go o drugą szanse, najlepiej dla Ciebie będzie zastsować tą zasadę. W przeciwnym wypadku możesz bezpowrotnie zaprzepaścić szanse na Wasz powrót do siebie.

#2. Zablokował Twój numer/Twój profil na social mediach

Jeżeli Twój były zablokował Twój numer, czy też Twój profil na social mediach, między Wami musiało być już bardzo źle. W takiej sytuacji zastosowanie metody braku kontaktu jest konieczne. Z biegiem czasu jego złość będzie maleć, o wielu sytuacjach może on zapomnieć i będziesz miała okazję, aby zawalczyć o swoją miłość.

Kiedy nie powinno się stosować zasady braku kontaktu?

Choć zasada brak kontaktu po rozstaniu może sprawić wiele dobrego, zdarzają się sytuacje, w których nie będzie rekomendowana. Należą do nich sytuacje w których:

#1. Nie jesteś w stanie całkowicie ograniczyć kontaktu

Najczęściej występująca przyczyna to oczywiście sytuacja, w której choćbyś chciała, nie jesteś w stanie ograniczyć kontaktu całkowicie. Być może pracujecie razem, macie razem dzieci czy mieszkacie razem. W tym przypadku całkowite zdystansowanie się nie jest możliwe. Co zatem powinnaś zrobić? W takiej okoliczności możesz zastosować zasadę ograniczonego kontaktu. Jeżeli pracujecie razem, ograniczasz Wasze rozmowy do rozmów o pracy. Analogicznie, mając razem dzieci podejmujesz tematy tylko z nimi związane i tak dalej.

#2. Jesteście po rozstaniu, ale dalej macie ze sobą kontakt.

Czasami zdarza się tak, że rozstaliście się w miare przyjaznych stosunkach, być może macie wspólnych znajomych, albo dzielicie wspólne pasje, które razem wykonywaliście. Mimo tego co się stało, dalej macie ze sobą kontakt. W takiej sytuacji, zastosowanie tej zasady mogłoby wprowadzić nieporozumienie i negatywne emocje.


Jak odzyskać faceta

Kompletna strategia, która pomoże Ci odzyskać byłego faceta. Instrukcja krok po kroku. Wiedza poparta latami doświadczeń autorki.

Podsumowanie

Zasada braku kontaktu bez wątpienia jest jednym z kluczowych kroków, które musisz podjąć aby odzyskać ex. Warto pamiętać o tym, że oprócz tęsknoty za drugą osobą, czas milczenia to przede wszystkim czas dla Ciebie. W tym okresie powinnaś przepracować Wasze rozstanie, pozbyć się gniewu, negatywnych emocji, popracować nad sobą i przygotować strategię odzyskania swojego partnera, by finalnie móc ponownie wtulić się w jego ramiona.

4.5/5 - (42 votes)

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply