Jak odzyskać męża?

Jak odzyskać męża?

Rozpad małżeństwa to coraz częstsza sytuacja. Dane GUS z 2017 wykazały, że w Polsce na 1000 osób 5 zawarło małżeństwo, a aż 1.7 się rozwiodło. Zawsze istnieje jednak jakaś szansa na pojednanie, nawet po najtrudniejszym rozstaniu. Jak odzyskać męża, jakie kroki należy podjąć i czego unikać?


Jak odzyskać faceta

Kompletna strategia, która pomoże Ci odzyskać byłego faceta. Instrukcja krok po kroku. Wiedza poparta latami doświadczeń autorki.

Rozpad małżeństwo, a więc separacja lub nawet rozwód to bardzo poważna sprawa, która może mieć wiele przyczyn. Ciężko opisać każdą sytuację z osobna natomiast w każdej z nich można założyć, że uczucie wygasło, padło zbyt wiele słów, a być może związek z tym miały jeszcze osoby trzecie. Dodatkowo, chciałabym również polecić Ci artykuł szczegółowo opisujący jak odzyskać faceta krok po kroku.

Krok pierwszy to zrozumienie psychologii faceta

Na początku warto zadać sobie ogólne pytania, dlaczego mąż mógł stracić zainteresowanie? Jaka sytuacja, lub sytuacje doprowadziły do zaniedbań, kłótni, a finalnie bolesnego rozstania. W zależności od wieku partnera może być to nawet kryzys wieku średniego, podczas którego mężczyzna szuka nowych bodźców. Pamiętaj, że nic nie dzieje się bez przyczyny.

Druga, przykra sytuacja, to taka, kiedy mężczyzna z wiekiem zyskuje coraz to większe zainteresowanie u kobiet. Ty z kolei, tracisz zainteresowanie płci przeciwnej przez wiek i Twoje postrzeganie siebie jako nieatrakcyjnej kobiety. Ta sytuacja może doprowadzić do niepotrzebnej obsesji na punkcie swojego wyglądu. Czasami zdarza się, że taka obsesja przerodzi się w coś pozytywnego. Dla przykładu – zaczniesz o siebie dbać, lecz zazwyczaj prowadzi do kompleksów i obniżonej pewności siebie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: JAK SIĘ ODKOCHAĆ? 10 SPRAWDZONYCH PORAD

Trzecia przyczyna to brak rozmowy w związku, szczególnie na tematy intymne, przez co mężczyzna się wycofał i teraz próbuje sobie coś udowodnić.

Zrozumienie co mogło kierować facetem, pozwala podjąć szereg kroków, żeby go odzyskać. Co wiec warto zrobić, jak odzyskać męża? Oto kilka wskazówek.

Jak odzyskać męża? Daj mu przestrzeń

kobieta

Rozstanie to trudna chwila niezależnie czy finalnie rozstaliście się w gniewie czy raczej zrobiliście to na spokojnie. Każdy z nas cierpi podczas rozstania, choć przechodzimy przez to w różny sposób. Jeśli próbowałaś się kontaktować, a mąż odrzucił kontakt, to jest jasny sygnał, że jeszcze nie jest gotowy na rozmowę. Najgorsze co możesz zrobić w takiej sytuacji to wywierać na nim presje, naciskać, bo to niczemu nie służy.

W takiej sytuacji najlepiej się odsunąć i zając się sobą, ale też jasno zaznaczyć swoje stanowisko mówiąc, czy pisząc: „dobrze, szanuje Twoją decyzje i nie będę naciskała, choć bardzo chciałbym porozmawiać, jak tylko będziesz na to gotowy. Po takiej informacji należy wrócić do swojego życia, bo nic już więcej nie zrobimy.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: ZNAKI, ŻE TWÓJ BYŁY CHCE WRÓCIĆ

Krok drugi to zrozumienie

Warto dokładnie przemyśleć co poszło nie tak, ale nie w ostatnich kłótniach, rozmowach czy rozstaniu, a co było tak naprawdę zapalnikiem problemu. Kiedy pojawiły się problemy i dlaczego, jakie były zmienne. Pamiętajmy, że „każdy kij ma dwa końce,” a wina zawsze leży gdzieś pośrodku. Ważne jest, żeby zrobić sobie swoisty rachunek sumienia i zaakceptować, że nie było się idealnym. Musisz zrozumieć sytuacje, swoje błędy, jednak tego nie rozpamiętywać, a potraktować jako cenną lekcję.


Jak odzyskać faceta

Kompletna strategia, która pomoże Ci odzyskać byłego faceta. Instrukcja krok po kroku. Wiedza poparta latami doświadczeń autorki.

Zrozumienie pozwoli podejść do ewentualnego spotkania z chłodną głową i będzie pomocne przy odzyskiwaniu męża. Bez agresywnego nastawienia i przekrzykiwania się, kto ponosi winę za to, co się stało. Nie obarczasz całą winą drugiej strony, a to na pewno sprawi, że mężczyzna poczuje się bezpieczniej i być może na nowo otworzy podczas rozmowy.

Krok trzeci to powrót do początków

jak-odzyskać-męża

Relacja po takim kryzysie już nigdy nie będzie taka sama, co nie oznacza, że musi być gorsza. Natomiast warto wrócić do początków i odpowiedzieć sobie na pytania: „co sprawiło, że kiedyś się we mnie zakochał. Jakie czynności robiliśmy razem, których mogło w ostatnim czasie brakować. Co zmieniło się w jego, a co w moim życiu przed kryzysem. Odpowiedzi na te pytania są kluczowe, bo przecież przed kryzysem przeżyliście kilka, a może nawet kilkanaście lat małżeństwa. Spędziliście noc poślubną, mieliście motylki w brzuch i przeżyliście wiele pięknych chwil.

To uczucie kiedyś było, powiedzieliście sobie, że chcecie iść razem przez życie, z miliardów ludzi wybraliście siebie. Dlaczego? No właśnie, to pytanie jest kluczowe, żeby przywrócić stare uczucie.

Krok czwarty to zmiana

Jeśli rozumiesz już psychologię, perspektywę swojego byłego męża, rozumiesz jakie błędy popełniliście oraz co zaniedbywaliście w ostatnim okresie przed rozstanie to pora na zmiany. Czas wrócić do bycia wersją siebie, która sprawiła, że mąż najpierw klęknął z pierścionkiem zaręczynowym, a następnie założył obrączkę i powiedział „tak,” przy okazji kościelnej ceremonii.

Wyjdź z założenia, że nie słowa, a czyny. Nie mów, że się zmienisz, że będzie jak dawniej, tylko pokaż to na swoim przykładzie i zajmij się swoim życiem. Rozszerz grono znajomych, pokaż, że potrafisz się bawić jak dawniej. Czerp z życia pełnymi garściami, a jeśli twój mąż to zauważy, to nie graj niedostępnej, tylko przejdź do rozmowy a być może okaże się, że „stara miłość nie rdzewieje,” a Wy po prostu przeżyliście silny kryzys, dzięki któremu jesteście teraz lepsi. W taki sposób możesz odzyskać męża.

Jak odzyskać męża? Podsumowanie

Odzyskanie męża, choć wydaje się nieco bardziej skomplikowane poprzez zażyłość i złożoność Waszej relacji, jest możliwe. Najważniejsze, aby zaraz po rozstaniu zachować zimną głowę, nie działać pod wpływem emocji, które często są złym doradcą. Jeżeli potrzebujesz pomocy i chcesz dowiedzieć się, jak odzyskać faceta polecam mój poradnik na ten temat, który znajdziesz TUTAJ. Jest to sprawdzona strategia, instrukcja krok po kroku, która pozwoli ci z powrotem powrócić do ukochanego. W razie pytań, skontaktuj się ze mną poprzez zakładkę kontakt.

Dodaj komentarz