Facet po rozstaniu. Co robi? Jak się zachowuje?

Biorąc pod uwagę statystyki, do 30 roku życia człowiek przechodzi przez trzy rozstania, w tym jed Choć często spotykam się z opiniami kobiet na temat tego, że faceci nie odczuwają negatywnych skutków po rozstaniu, jest to oczywiście nieprawda. Rozstanie jest zawsze druzgocące dla obu stron. Facet po rozstaniu cierpi i przeżywa smutek, choć może nieco w inny sposób.

para

Czy facet przechodzi żałobę po rozstaniu?

Kobieta po rozstaniu z facetem nie ma problemów z okazywaniem uczuć. Często wiąże to się z płaczem, krzykami i okazywaniem smutku i żalu. Szybciej i częściej decydują się na uzewnętrznianie swoich emocji w gronie znajomych czy rodziny. Jest to bardzo pomoce i pomaga przepracować rozstanie. Czytając ten artykuł, zadasz pewnie sobie pytanie – jak w takim razie zachowuje się facet po rozstaniu? Czy również odczuwa pustkę i wypełnia go ból po stracie? W 2015 roku uczeni z University College London przeprowadzili badanie mające na celu odpowiedzieć na pytanie czy wszyscy, niezależnie od płci doświadczają po rozstaniu ból i smutek. Okazało się, że każdy z nas po stracie odczuwa ból psychiczny i emocjonalny. Niezależnie od tego jakiej jesteśmy płci czy orientacji.

Dlaczego nie okazuje uczuć?

Wiele kobiet odnosi jednak wrażenie, że facet po rozstaniu nie cierpi wcale i bardzo szybko jest w stanie pójść dalej. Z czego to wynika? Przede wszystkim, z ukształtowanego społecznie wyobrażeniu o mężczyznach. Choć powoli to się zmienia, tak dalej w tym momencie utarło się, że mężczyzna musi być silny, męski i nie okazywać słabości. Po prostu mu nie wypada. Faceci nauczyli się zatem ukrywać swoje emocji, nie uzewnętrzniać ich mimo tego, ze ich serce po rozstaniu rozbiło się na tysiące małych kawałków. Dodatkowo, nie chcąc pokazać słabości starają się nie poruszać tych tematów wśród znajomych czy rodziny. W taki oto sposób wzięło się wśród kobiet przekonanie i osąd, że faceci nie mają uczuć i tylko one przeżywają rozstanie. Nie jest to oczywiście prawdą, każdy z nas jest inny i inaczej przechodzi żałobę po rozstaniu. Nie należy oceniać i wskazywać, która droga jest tą właściwą.

facet po rozstaniu

Facet po rozstaniu. Jak się zachowuje? Co robi?

Spędza czas samotnie

Każdy z nas po rozstaniu potrzebuje być sam na sam ze sobą. To czas, aby przemyśleć sobie to co się stało, przeanalizować dlaczego to się stało i jaki wpływ może to mieć na przyszłość. Potrzebują czasu i w takim momencie najgorsze co można zrobić to próbować im ten czas zabrać czy skrócić.

Znajduje hobby

Niezależnie od tego czy będzie to nowe hobby czy przywrócenie do życia starego, dla mężczyzny jest to świetny sposób na odreagowanie i chwilę zapomnienia. Najczęściej będzie to po prostu uprawianie jakiejś aktywności fizycznej, czy to bieganie czy na przykład siłownia. Ucząc się czegoś nowego, dbając o rozwój przywracają swoją pewność siebie, poczucie własnej wartości i udowodniają sobie, że rozstanie nie musi być końcem świata.

Wchodzi w związek na pocieszenie

Czasami bywa tak, że po rozstaniu facet postanawia odreagować szukając pocieszenia w nowych związkach. Dzieje się tak z kilku powodów:

  • chce zapomnieć o negatywnych uczuciach
  • pragnie znowu czuć się atrakcyjny i pożądany
  • chciałby udowodnić coś byłej

Musisz wiedzieć, że rozstanie z dziewczyną dla mężczyzny to wciąż (w ich oczach) dużo większa ujma niż dla kobiety. Urażona zostaje wtedy jego męska duma i w ten sposób chce udowodnić sobie, że pozbierał się po tym i jest gotowy do dalszego działania.


Jak odzyskać faceta

Kompletna strategia, która pomoże Ci odzyskać byłego faceta. Instrukcja krok po kroku. Wiedza poparta latami doświadczeń autorki.

Poszukuje nowych wrażeń

Zaraz po rozstaniu okazuje się, że mamy dużo więcej wolnego czasu – tylko dla siebie. Mężczyzna zaczyna się nudzić i poszukuje nowych wrażeń, które pozwolą mu zabić nudę i uciszyć wewnętrzny smutek. Postanawiają oddać się zabawie i przyjemnościom. Dlatego nie powinnaś dziwić się, gdy spotkasz go na dyskotekach, imprezach czy licznych podróżach i wycieczkach.

Spotyka się przyjaciółmi

Facet po rozstaniu chętnie korzysta z każdej okazji by wyjść z domu i spędzać czas z ludźmi, którym ufa. Być może nawet przez cały czas będąc w związku mógł zaniedbać swoje relacje towarzyskie ze znajomymi, a teraz jest dla niego idealny czas, by je odbudować.

Fazy po rozstaniu u faceta

mężczyzna

Gdy mężczyzna rozstaje się z ukochaną osobą, przechodzi przez różne etapy żałoby. Są to między innymi:

Zaprzeczenie

Etap w którym facet próbuje zaprzeczyć temu, co się stało. Starają nie dopuszczać do siebie myśli, że właśnie stracili kobietę.

Gniew.

Następuje kiedy uświadomiliśmy sobie, co się stało. Etap gniewu, smutku i żalu. Jest to zazwyczaj najdłużej trwający etap. Mężczyzna na tym etapie może szukać innych osób winnych tej sytuacji, czy zrzucać winę na inne niezależne od niego okoliczności.

Negocjacje

Etap negocjacji w przypadku rozstań to nic innego jak próba odzyskania byłej partnerki. Facet nie mogąc poradzić ze stratą zrobi wszystko aby to odkręcić i odzyskać ją z powrotem.

Załamanie

Na tym etapie, kiedy nie uda się odzyskać z powrotem partnerki, facetowi może wręcz wydawać się, że sytuacja w której się znalazł to istny koniec świata. Pojawia się zniechęcenie, osłabione morale. Jest to również etap poprzedzający zaakceptowanie tego co się stało.

Akceptacja

Finalnie, nadchodzi etap akceptacji. Po przejściu wszystkich wyżej wymienionych etapów facet jest w stanie zrozumieć, dlaczego tak się stało. Mimo tego, że rozstanie dalej może boleć, akceptuje to i jest w stanie się z tym pogodzić.

Facet po rozstaniu. Podsumowanie

Jak sama widzisz, po przeczytaniu artykułu faceci również głęboko przeżywają stratę byłej partnerki. Choć z pozoru wydawać się mogło, że pozbieranie się po rozstaniu przychodzi im łatwo, rzeczywistość okazuje się zgoła inna. Skoro trafiłaś na ten artykuł, interesowało Cię co się dzieje z facetem po rozstaniu. Nie zapomniałaś o nim zatem w stu procentach, więc prawdopodobnie chcesz dowiedzieć się jak odzyskać faceta lub jak odkochać się po rozstaniu. W obu przypadkach zapraszam Cię do zapoznania się z artykułami na ten temat.

Dodaj komentarz